Ambulantní mise

Vozidlo
Ambulance

Úvod
Zdravotnické mise, které se již objevily v dílech GTA3 a GTA Vice City se opět vrátily, v novém pokračování jsou ale pro hráče malinko snazší. Pro ty hráče, kteří nehráli předchozí díly bude vaším úkolem řízení sanitky pro záchranu zraněných občanů (chodců), jejich "sebrání" sanitkou a převezení do nemocnice. Běžné sbírání a doručování se velice podobá Taxi misím, nicméně musíte vzít v úvahu, že sebemenší poničení vozidla bude mít za následek, že zraněný pasažér se v této jízdě ještě více zraní nebo dokonce zemře. Při řízení sanitky tedy budete potřebovat zdatnou zodpovědnost. Naštěstí ale řízení sanitky oplývá velice dobrou stabilitou, takže se nemusíte bát, že vaše nebezpečné "skotačení" s pasažérem do nemocnice jej na příští časy nějak poznamená.

Neúspěch mise


Základy
Pokud nastoupíte do sanitky a nehrajete zrovna nějakou misi, stisknutím tlačítka + (na numerické klávesnici) zahájíte hraní Ambulantních misí. Na radaru se v té chvíli objeví modrá ikonka, která symbolizuje pěšího občana, který potřebuje vyzvednout (převézt). Pomocí radaru jeďte na místo, kde se občan nachází a zastavte několik metrů od něj. Vždycky je lepší před příjezdem k občanovi zabrzdit, protože jeho zabití bude mít za následek okamžitý neúspěch v misi. Zastavte tedy vedle něho a počkejte, dokud sám nenastoupí do sanitky. Jakmile „sesbíráte“ všechny pasažéry, stačí už jen zajet k nemocnici a vyhodit je u červeného ukazatele. V momentě kdy všichni choří pasažéři vystoupí z auta a kdy uslyšíte „pípnutí“, můžete hodit zpátečku, či zvýšit rychlost a jet si pro rozvoz dalších pasažérů. Pokud budete chtít postoupit na další úroveň, stačí si to jenom zamířit k novým pasažérům. V první úrovni bude potřeba zachránit jednoho pasažéra, na úrovni číslo 2 poté 2 pasažéry atd. V sanitce mohou najednou sedět až tři pasažéři, takže po 3.úrovni bude potřeba takovýchto jízd absolvovat více. Během tohoto celého záchranného kurzu se vám bude odpočítávat čas, pokud tedy máte jen 40 přidaných vteřin, obvykle na vyšších úrovních, nemusíte věšet hlavu, ani myslet na předčasný neúspěch mise. Jezdíte tedy kvůli navýšení úrovni, získávání pasažérů a jejich doručení do nemocnice. Na první pohled se to může zdát těžké, ale opravdu je to velice jednoduché.

Taktika
Stejně tak jako ve všech Sub-misích vám doporučuji splnit všechny sanitní mise co nejdříve, budou vás čekat odměny za úspěšné dokončení těchto sub-misí. Ambulantní mise můžete plnit v Angel Pine, v malém městečku kousek od hory Chiliad. Uvnitř tohoto městečka se vám bude „spawnovat“ většina pasažérů. Nevýhodou tak zůstane to, že nebudete mít více než 20 sekund na jízdu od nemocnice k patřičným pasažérům. Touto cestou můžete splnit Ambulantní mise za necelých 30 minut. Ve větším městě vám bude tato činnost trvat až hodinu a půl. Pokud si nepřejete čekat na misi „The Green Sabre“, aby se vám otevřelo městečko Angel Pine, pak vám doporučuji splnit tyto mise v městečku Montgomery, severně od Los Santos. Pasažéři se nebudou „spawnovat“ v tak hojné a limitované míře. Vždycky se rozhodujte mezi jízdou s několika málo pasažéry buď do nemocnice nebo pro delší projížďku do odlehlejších části daného města. Je rovněž dobré, abyste při plnění těchto misí nemačkali klávesu 2, jinak se vám Ambulantní mise zruší.

Členění misí
1.úroveň: zachraňte 1 osobu
2.úroveň: zachraňte 2 osoby
3.úroveň: zachraňte 3 osoby
4.úroveň: zachraňte 4 osoby
5.úroveň: zachraňte 5 osob
6.úroveň: zachraňte 6 osob
7.úroveň: zachraňte 7 osob
8.úroveň: zachraňte 8 osob
9.úroveň: zachraňte 9 osob
10.úroveň: zachraňte 10 osob
11.úroveň: zachraňte 11 osob
12.úroveň: zachraňte 12 osob

Dokončení
Pro dokončení této sub-mise je potřeba úspěšně projít všech 12 úrovní Ambulantních misí, a to pohromadě, všehovšudy tedy zachráníte 78 lidí. Toto číslo může být ale rapidně vyšší, a to v případě, že vás budou provázet neustálé nezdary při plnění těchto misí. Průměrný čas na dohrání Ambulantních misí se pohybuje od 30 minut do 90 minut, zaleží to ale na místě a na daném městečku.

Odměna
Po splnění 12.úrovně se váš ukazatel zdraví navýší až na maximum. Toto má za následek dvojité až několikanásobné zvýšení vašeho zdraví. Tento kurz vám bude velice výpomocný v misích, náhodných přestřelkách s gangy či policajty. Pro úspěšné dokončení hry na 100% jsou Ambulantní mise požadovány, nicméně odměny můžete získat rovněž při dalším plnění herních misí. Jednou za čas je dobré se podívat na ukazatel zdraví, obvykle v několika posledních misích bude vaše zdraví na maximu. Ambulanční mise jsou tím nejlepším způsobem, jak rychle a časně si tento ukazatel zvýšit.

Zdroj: GTA-SanAndreas.com

Autor: David


Copyright © 2004 - 2012 | GameFAN.cz Far Cry 5
GTA: San Andreas
Novinky
Game Info
Game Play
Galerie
Download
Diskuse
Ostatní
Shop
PC | X360 | PS3


PC | X360 | PS3
Návštěvnost


Stalker.GameFAN.cz
Star Wars Game Centrum
Black and White Fansite
Gothic Fansite
ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download